Montaż

Co jest potrzebne do zmontowania tarasu drewnianego

Mało komu udaje się zrealizować bardziej złozone prace budowlane bez przygotowanego wcześniej planu. Projekty tarasów są więc elementarnym, podstawowym i niezbędnym narzędziem planowania prac. Wszystkie obliczenia powierzchnie, wyliczenie długości paneli, wyznaczenie miejsc przycięcia legarów, określenie wysokości podestów, ilości wkrętów i listew maskujących - jest wskazane poprzez analizę projektu, choćby nawet był szkicem uwzględniającym rzeczywister rozmiary i proporcje.

Kolejnym niezastąpionym i niezbędnym czynnikiem jest wiedza budowlana połączona z wyobraźnią i praktyką stolarsko-ciesielską. Z dużym prawdopodobieństwem można zgadnąć, że bez wyobrażenia sobie tarasu w szczegółach nie sposób go wykonać nie mówiąc już o szybkim jego montażu.

Nasze doświadczone zespoły pracowników, dysponują wszystkimi tego typu umiejętnościami oraz wiedzą, która uchroni zleceniorawcę przed koniecznością remontu tarasu w ciągu najblizszych kilkunastu lat. 

Dodatkowo nasi fachowcy są wyposażeni w profesjonalny sprzęt budowlano montażowy oraz narzędzia stolarskie. Dzięki temu prace trwają bardzo krótko i nie są uciążliwe nawet w zamieszkałym domu. 

Mamy zatem projekt, wiedzę i  doświadczenie oraz narzędzia. To juz wiele. Teraz czas na materiały i przygotowanie podłoża, fundamentów i podkładu pod taras. Materiał dobieramy w zależności od typu tarasu. O ile mamy w planie taras drewniany mamy wtedy dwie podstawowe grupy materiałów tworzących płaszczyzny podłóg czy podestów. Pierwszy rodzaj to deski ryflowane z drewna litego oraz legary drewniane. Drugi rodzaj to deski kompozytowe na legarach z profili kompozytowych lub stalowych.

Drewno naturalne jest chyba najwdzięczniejszym materiałem i jeśli dysponujemy odpowiednimi maszynami stolarskimi, takimi jak piła, grubościówka, strugarka, frezarka do drewna, możemy deski wykonać samodzielnie mając odpowiednią ilość wysezonowanej tarcicy. Ta metoda jest jednak nieco czasochłonna dlatego deski tarasowe są kupowane jako gotowe. Tym bardziej że oferta handlowa w hurtowniach budowlanych i wielu firmach stolarski jest bardzo szeroka. Można wybierać spośród dużej ilości rodzajów drewna, zarówno rodzimego jak i egzotycznego. Weryfikacji możemy poddać także jakość drewna, jego stopień wysezonowania oraz standard obróbki stolarskiej. Oprócz tego, żę naturalne, lite drewno pięknie wygląda, to lubi jednak płatać figle. Wyginanie się desek w tzw "śmigło", zmiana profilu w przefroju na łukowaty, pękanie to są już mniej wdzięczne cechy naszego wybranego budulca. Warto więc przed wyborem rodzaju zasięgnąć porady doświadczonego stolarza i dodatkowo dokładnie sprawdzić cały asortyment desek i legarów.   

Składowanie drewna na taras

Niwelacja i utwardzenie podłoża

Izolacja przeciwwodna

Kotwienie legarów

Przygotowanie podkładów - szkielet, konstrukcja nośna

Mocowanie desek

Zachowanie dylatacji 

Montaż listew maskujących

Zabezpieczenie przez olejowanie lub malowanie lakierem ochronnym 

 

 

Materiały - legary

Materiał pokryciowy - deski

Łączniki

Listwy wykończeniowe

Olej konserwujący do drewna

 

Stolarstwo ogrodowe  t ..

Stolarstwo ogrodowe 

tarasy drewniane budowa i remonty

tel. 604 260 209